Vyrábíme obojky, opasky a vodítka

podle Vašich představ...

Kaspro obojky pro psí frajery a frajerky

Jak vybrat pejskovi ten správný obojek?

Jakmile si pořídíte pejska do rodiny, jedna z prvních věcí, kterou budete potřebovat je obojek. V obchodech je jich obrovské množství, ale jak si vybrat ten nejlepší?

Pokud máte doma štěně, počítejte s tím, že budete potřebovat více obojků. Pro začátek postačí jednoduchý nylonový s plastovou sponou. Tyto obojky nejsou drahé, proto poslouží vám i pejskovi než povyroste. Postačí vám i na první výcvik pejska a můžete si ho pořídit společně s vodítkem ve stejném designu.

Nezapomeňte, že pes by si měl na obojek zvykat od malička. V budoucnu tak nebude mít žádný problém s jeho nasazováním, ani nošením. Obojek by měl pes vnímat jako samozřejost, stejně tak jako my vnímáme oblečení.

Pejsek vám již vyrostl, nebo prostě jen s příchodem pěkného počasí pokukujete po novém obojku? Nevíte z jakého materiálu vybrat ten správný do lesa a z jakého do města?

V podstatě v tom není žádná věda. Pokud váš pes celý den pobíhá po zahradě, občas se válí v hlíně, ale vy stejně preferujete kožený obojek, není v tom problém. Jen bude nutné se o něj více starat, aby vypadal stále k světu. Jediné co musíte vzít na vědomí je to, že v koženém obojku nemůžete pouštět psa do vody. Jakmile vám přijde první balíček s obojkem z Kaspro.cz, nemusíte s ním dělat nic. Leštíme je totiž speciální směsí včelího vosku a lanolinu, což působí nejen krásný vzhled, ale také jako impregnace. Stačí tedy obojek pejskovi nasadit a vyrazit rovnou ven 🙂 Po nějakém čase nošení a nejlépe po každém čištění, můžete použít klasický impregnační sprej běžně dostupný v obuvi. Pokud chcete aby vám kožený obojek vydržel krásný co nejdéle, je nutné tuto kůru čas od času zopakovat a na domácí nošení můžete dát pejskovi obojek nylonový.

Při výběru vašemu pejskovi změřte obvod krku a nezapomeňte na pravidlo ” dvou prstů” – za zapnutý obojek je možno volně vsunout dva prsty, aby neškrtil. V našem obchodě najdete všechny kynologické potřeby ručně vyrobené přímo v Kaspro dílně. Pokud máte nějaký zvláští požadavek sem s ním. Rádi vyhovíme.

Přejeme příjemné nakupování a krásné společně strávené chvíle s vaším pejskem.

K+M Kasalovi z Kaspro.cz